جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  05/01/1396
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 
سفارش از آمازون
پیگیری سفارش آمازون

 
مدیریت مقالات > كتابخواني

فوايد كتابخواني براي كودكان
گروه: كتابخواني
نویسنده: نيكولاس نيميك

والدين عزيز وقتي شما به كودكانتان كمك مي كنيد كه ياد بگيرند كتاب بخوانند در واقع به آنها كمك مي كنيد كه دري به روي جهاني بزرگ و پر هيجان باز كنند.
شما به عنوان والدين كودك خود مي توانيد يك علاقه مستمر و بي پايان را به يادگيري در فرزندتان ايجاد كنيد به اين ترتيب كه: شما براي فرزندانتان كتاب مي خوانيد و آنها به تدريج عشق و علاقه به داستان و شعر يافته و خودشان خواهان خواندن كتابهاي مختلف مي شوند و خواندن را آغاز و تمرين مي كنند تا اينكه بالاخره به آن جايي مي رسند كه با كتاب تفريح كرده و از خواندن آن لذت مي برند و هر روز تشنه كسب اطلاعات جديدتر مي شوند.

وقتي بچه ها كتاب خوان و اهل مطالعه مي شوند دنيايشان وسيعتر و غني تر مي شود. مطالعات و تحقيقات نشان داده است كودكاني كه مرتب و به صورت منسجم در دوران كودكي براي آنها كتاب خوانده مي شود مهارتهاي برقراري ارتباط و قدرت فكري آنها افزايش يافته و در سنين نوجواني و جواني بيشتر از بچه ها يي كه به صورت مرتب و منسجم براي آنها كتاب خوانده نمي شده اين مهارتها در آنها بارور مي شود.

علاوه بر اين مهارتهاي ارتباطي و فكري در كودكاني كه براي آنها مرتباً كتاب خوانده مي شود پيشرفت بسيار سريع و مستمري دارد. ميزان افزايش و پيشرفت اين مهارتها بستگي به كيفيت و مقدار زماني كه به خواندن كتاب براي كودكانتان اختصاص مي دهيد دارد.
بچه ها ارزش و قدر كيفيت زماني را كه شما والدين براي كتاب خواندن براي آنها صرف مي كنيد مي دانند و از كتابهاي جالب و خوب لذت بيشتري مي برند!! در زير چند نكته آورده شده كه در برنامه خواند مطالب براي كودكتان مي توانيد مورد توجه قرار دهيد:

*در برنامه روزانه خود با صداي بلند كتاب، روزنامه، مقالات مجلات، برچسبهاي روي قوطي ها مختلف، نوشته هاي پشت پاكت حبوبات يا مسيرها و هر نوشته مناسب ديگري را براي كودكتان بخوانيد.


*با صداي بلند براي او شعر بخوانيد و در مورد وزن و قافيه آنها نيز كمي مطالعه كنيد.


*هنگام خواندن به كلمات نوشته شده بر روي صفحه اشاره كنيد و انگشت خود زير هر خطي كه مي خوانيد از راست به چپ حركت دهيد.


*با هم به كتابخوانه برويد و كتابها را ببينيد و از مسئول كتابخانه سراغ كتابهاي خوب بگيريد و يا از او بخواهيد كه در پيدا كردن يك كتاب خوب به شما كمك كند.


*هميشه در خانه كتاب، مجله و يا مقالات مختلف داشته باشيد و مطالعه كنيد تا كودك شما ببيند كه شما هم به كتاب علاقمنديد.


* از فرزندان بزرگترتان بخواهيد براي كوچكترها كتاب بخوانند.


*از افراد با تجربه و اهل مطالعه بخواهيد در مورد كتابهايي كه مي خوانيد و مي شناسيد با شما صحبت كرده و يا براي شما بنويسند.


*سعي كنيد هر شب قبل از خواب براي فرزندتان كتاب بخوانيد و كيفيت آن را به مرور بيشتر كنيد.


به خاطر داشته باشيد كه اگر مي خواهيد به كودكتان يك امتياز مثبت در زندگي دهيد لازم است اوقات زيادي را با او بگذرانيد و بيشتر اين زمان را به خواندن كتابهاي خوب و مفيد براي او اختصاص دهيد!

   
راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان

پیگیری و سفارش تلفنی
ساعت ۱۷ - ۹
پنجشنبه ها ۱۳- ۹
۲۲۲۳۸۱۲۳
۲۶۴۵۸۱۵۶
۲۶۴۵۸۳۴۷

پیگیری سفارش آمازون
۲۶۱۲۳۴۵۹