جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  06/01/1396
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 
سفارش از آمازون
پیگیری سفارش آمازون

 
معرفي كتاب > كتابهايي كه در زندگي بايد خواند > ادبيات كلاسيك

قیمت آی کتاب
450,000 ریال
قیمت کتاب
ریال

جنگ و صلح ؛ چهار جلدي در دو مجلد
نويسنده: لئو نيكولايوويچ تولستوي
مترجم: كاظم انصاري
ناشر: امير كبير - سوره مهر
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 1460
اندازه كتاب: وزیری جلد سخت - سال انتشار: 135776
کد کتاب: 86054

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
چهار جلدي در دو مجلد

در ژوئيه سال 1805، آنا پاولونا شرر، يكي از بانوان مشهور دربار و نديمه امپراطريس ماريا فيدورنا، هنگام استقبال از شاهزاده واسيلي كه رتبه عالي و مقام اداري مهمي داشت و پيش از ديگران به شب نشيني آمده بود، مي گفت:
خوب، شاهزاده! ژن و لوك ديگر به صورت املاك شخصي خانواده بناپارت درآمده است.نه! به شما اخطار مي كنم اگر به من نگوييد كه ما در حال جنگ هستيم و اگر باز به خود اجزاه دهيد كه از رسواييها ستمريگهاي اين دشمن مسيح دفاع كنيد از اين پس ديگر اسم شما را نخواهم برد، ديگر شما را دوست نخواهم دانست...

از پايان سال 1811 تشديد تسليح و تراكم نيروهاي نظامي اروپاي غربي آغاز شد و در 1812 اين نيروها( با گروههايي كه حمل و نقل و تغذيه شان را به عهده داشتند) بالغ بر چندين ميليون مي شدند كه از غرب به شرق در حركت آمدند و روي به سوي مرزهاي روسيه نهادند. قواي نظامي روسيه نيز از 1811 در آن سو در سراسر همين مرزها متمركز شده بودند در دوازدهم ژوئن نيروهاي اروپاي غربي از مرز روسيه گذشتند و جنگ آغاز شد....

جنگ و صلح را ، اگر نه بزرگترين رمان عصر ما، دست كم يكي از بزرگترين آنها دانسته اند: داستاني به مانند جهاني كه در آن شخصيت هاي بسياري هر يك با شوري خاص در افت و خيزند. اقيانوسي انساني با جريانهاي بيشمار و در هم پيچيده كه در وراي آن روحي مقتدر طوفانها مي انگيزد و فرو مي خواباند و باز به پا مي دارد.

تولستوي در جنگ و صلح از نگارش داستان زندگي خصوصي افراد به شرح و روايت جشنهاي ارتشها و ملتها مي رسد و مسير حركت امواج عظيم انساني را توصيف مي كند كه اراده ميلونها نفر در آن مستحيل شده و بر آن اثر گذاشته است. در حقيقت، زندگي ملت روس چندان كامل و بر زمينه­اي با چنان علو و رغبت انساني در آن وصف شده است كه مي‌توان يكي از زيباترين يادگارهاي تاريخي تمدن اروپايي‌ برشمرد. تولستوي اين رمان را در پنج سال نوشت و آن را در 1878 انتشارداد.

درمتن رويدادهاي بزرگ تاريخي آغاز سده نوزدهم ( نبرد 1805-1806 اوسترليتز و نبرد 1812-1813 بارادينو و حريق مسكو)،‌ ماجراهاي زندگي دو خانواده اشرافي، ‌يعني خانواده باكونسكي و راستوف،‌ ثبت مي‌شود. اين رمان به نوعي همان شرح وقايع زندگي اين دو خانواده است. كنت بزوخوف،‌ كه پيداست خود نويسنده است، ‌چهره اصلي آن است،‌ هر چند همواره در صحنه نيست. پرنس بالكونسكي سالخورده، كه در زمان كاترين بزرگ ژنرال بوده، شكاك و طنزگويي است تيزهوش ولي مستبد ولي در املاك خود با دخترش، ‌ماريا، ‌زندگي مي‌كند كه ديگر نه بسيار جوان است و نه بسيار زيبا،‌ ولي چشمان « بس زيبا و پرتوافكن» و لبخند محجوبانه‌اش از علو روحي بسياري حكايت مي‌كنند. ماريا با شايستگي بار زندگيي را مي‌كشد كه پدري رئوف ولي سخت‌گير و جدي زمام آن را به دست دارد؛‌ با اين همه، در كنه ضمير،‌ به اين اميد است كه روزي كانون خانوادگي خاص خود را داشته باشد. اين اميد، هر چند مدتها بعد، بر اثر ازدواج او با نيكولاي راستوف برآورده هم مي‌شود.

مهم‌ترين چهره خانواده بالكونسكي پرنس آندري،‌ برادر ماريا است كه از هر حيث با خواهرش فرق دارد: نيرومند، ‌تيزهوش، رشيد و رعنا،‌ آگاه از برتري خويش ؛‌ ولي به خطاي خود پي برده و بيهوده در پي آن است كه به طور خلاق از مواهب خود بهره برد. وي،‌كه يك بار در نبرد اوسترليتز زخمي شده است، ‌به كانون خانواده باز مي‌گردد؛ همسرش مرده است و او عاشق ناتاشا راستوف مي‌شود كه دختري است بسيار جوان و سرشار از احساسات، كه در نظر او كمال مطلوب پاكي و زيبايي جلوه مي‌نمايد. چون اين دختر، در لحظه‌اي از لحظات سردرگمي،‌ به دام آناتول كوراگين، جوان پر زرق و برق و سبك‌مايه، ‌مي‌افتد، آندري بالكونسكي به تمام معني دچار سرخوردگي مي‌شود. بعدها، ‌در لحظاتي كه چراغ عمرش اند‌اندك بر اثر عوارض زخمي تازه كه در نبرد بارادينو برداشته است،‌ رو به خاموشي مي‌دهد، ‌سرانجام« حقيقت زندگي» را مي‌يابد كه همان عشق به خداست. به موازات نشيب و فرازهاي زندگي خانواده بالكونسكس، ‌دگرگونيهاي خانواده راستوف را شاهديم. نيكولاي راستوف، اين موجود اندكي ساده دل،‌ بي آنكه احساس مشكلي كند و دچار دودلي باشد زيست مي‌كند؛ ‌مع‌الوصف منشي نجيبانه و پرشهامت و شاد دارد. وي،‌ هنگامي كه، ‌بر اثر پيش آمدن موقعيتهايي، ‌كارش به ازدواج با پرنس ماريا مي‌كشد، همسري عالي و پدري مهربان مي‌شود. پرجاذبه‌ترين سيماي خانواده راستوف ازآن ناتاشا است.


فهرست
جلد اول و دوم انتشارات امیر کبیر 1357
جلد سوم و چهارم انتشارات سوره 1376


كتاب هايي در اين زمينه

حاکم جدید - داودی آبی
   

جوان خام
   

نسل ها
   

دست از این مسخره بازی بردار ، اوستا
   

پابرهنه ها
   

مرداب آرام
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان

پیگیری و سفارش تلفنی
ساعت ۱۷ - ۹
پنجشنبه ها ۱۳- ۹
۲۲۲۳۸۱۲۳
۲۶۴۵۸۱۵۶
۲۶۴۵۸۳۴۷

پیگیری سفارش آمازون
۲۶۱۲۳۴۵۹